Kategorie: Turnaje 2017-18
Zveřejněno 26. říjen 2017

Republikový turnaj - Ostrava, Havířov

V sobotu 21. a v neděli 22. října pokračoval „kolotoč“ bodovacích turnajů ČR mládeže pro sezonu 2017/2018.

 

DOROST

Eliška Kodousková – Eliška suveréně postoupila ze skupiny, v prvním kole pavouka měla volný los, ve druhém kole porazila Procházkovou 3:1. O postup mezi nejlepší čtyři se utkala s Růžičkovou. Eliška prohrála těsně 2:3, nedokázala si poradit s výborným blokem soupeřky. Celkové 5-8. místo je však zlepšení oproti minulému turnaji.

Pavla Bačinová – Pavla postoupila z druhého místa ve skupině. V prvnním kole pavouka narazila na Hanákovou. Prohrála 0:3, když se nedokázala vyrovnat s rychlou útočnou hrou soupeřky. Umístění 19-32. místo je pro mne mírným zklamáním, Myslím, že vzhledem k tréninkové píli je v silách Pavly předvést lepší výkon než v tomto turnaji.

Lucka Bačinová – Lucka postoupila z druhého místa, v prvním kole pavouka prohrála s Kacálkovu 0:3. Přičiny prohry lze hledat opět v nevýrazném a málo progresivním útoku. Umístění 19-32.místo.

Diana Grimerová – I přes bojovný výkon se Dianě nepodařilo zvítězit ani v jednom utkání ve skupině a do dalších bojů nepostoupila..

Vojta Viesner – Na začátku prvního zápasu byla vidět na Vojtovi nervozita, ale dokázal se s ní vypořádat a po výborném výkonu vyhrál skupinu. V prvním kole pavouka, vybojoval těsné vítězství 3:2 nad Matěnou. Ve druhém kole nenašel účinnou taktiku na Zemana a prohrál 0:3. Věřím, že umístění na 9-16 místě je pro Vojtu povzbuzením do dalšího tréninku.....

 

STARŠÍ ŽACTVO

Eliška Koďousková –  V hlavní soutěží „A“ měla Eliška vylosovanou  skupinu – Hrabicová /dříve Witoszova/,Dosedělová, Pokorná. Porazila po výborném taktickém výkonu Pokornou, Hrabicová s Dosedělovou byli tentokrát nad její síly. Zejména zápas s Dosedělovou ji nevyšel a mě osobně hodně mrzel, protože  příčinou bylo nedodržení taktických rad. Eliška skončila ve skupině 3 a zbyla na ní tedy „pouze“ soutěž útěchy. V té však nedala žádné ze soupeřek šanci a po výborném výkonu, tak jak jsem u Elišky zvyklá, ji vyhrála.

Lucka Bačinová – Ze skupiny postoupila bez větších problémů, v prvním kole pavouka měla volný los a v dalším si celkem lehce poradila s Petrů. Pokud se chtěla probojovat  do soutěže „A“ na následujícím turnaji, musela vyhrát ještě jedno utkání. Soupeřkou jí byla Koberová. Lucka tentokrát dodržela stanovenou taktiku a zvítězila. O postup do finále soutěže „B“ se střetla s šikovnou Pisárovou. Bohužel se jí však zvítězit nepodařilo. Umístění na 3-4.míste v soutěži „B“ je dobrým výsledkem a doufám, že Lucku povzbudí do dalšího tréninku.

Kačka Ducháčová – Postoupila ze skupiny v soutěži „B“ z prvního místa bez větších problémů. V prvním kole  pavouka měla Kačka volný los a v druhém se utkala s Pisárovou. Bojovala, ale bohužel nenašla účinnou zbraň na hru soupeřky a prohrála. I přesto Kačku chválím za předvedený výkon.

Diana – Postoupila ze skupiny z prvního místa po boji se Strakovou. V prvním kole pavouka měla volný los, poté dokázala porazit postupně Matějovou a Jungwirtovou. Znamenalo to postup do semifinále a jistou účast v soutěži „A“ pro následující turnaj. O postup do finále se střetla s Bártovou a i přes prohraný první set však dokázala zápas vyhrát. Ve finále ji čekala přemožitelka Kačky a Lucky Pisárová. Diana opět prohrála první set, dokázala však srovnat na 1:1na sety. Rozhodující moment utkání nastal v polovině třetího setu, když otočila nepříznivý stav 2:6 a set vyhrála. Potom již byla lepší hráčkou a dokázala po výborném taktickém výkonu zvítězit a vyhrála tak celou soutěž „B“.

Adélka Sazimová – Adélka sbírá především zkušenosti v této kategorii a bohužel se jí nepodařilo zvítězit ani v jednom utkání ve skupině soutěže „B“ a turnaj pro ní skončil předčasně. I přesto podala velmi dobrý výkon, je však potřeba dodržovat taktické pokyny a rady trenéra.

 Z celkového pohledu hodnotím tento turnaj jako velmi dobrý, ne však vynikající. I nadále máme velké výkyvy a rezervy zejména v útočné fázi a je potřeba na tom i nadále pracovat.

                                                                                               Andrea Macurová

                                                                                                     trenérka

 

Uplynuĺý víkend proběhl druhý republikový turnaj mladšího a nejmladšího žactva, tentokrát v Havířově. Cestovali tam Adélka Sazimová, Vendulka Šichanová a Honzík Škalda.

MLADŠÍ ŽACTVO

V sobotu se hrála kategorie mladších, kde Adélka i Vendulka hrají v hlavní kategorii „A“. První jmenovaná měla ve skupině Petržílkovou, Lošťákovou a Pařízkovou. I přes jednu prohru Adélka postoupila do závěrečných bojů. V prvním kole hrála s Krupovou z Ústí n. Orl. a po těsné výhře 3-2 musím Adélku pochválit za takticky dobře zvládnutou koncovku. O postup do semifinále nastoupila proti Dosedělové a prohrála 0-3. Celkové umístění na 5.-8. místě je ale dobrý výsledek a chválím Adélku hlavně za bojovný výkon proti Krupové.

Vendulka je věkem ještě nejmladší žákyně a po dvou prohrách ve skupině hrála soutěž poražených. V prvním  kole  přehrála  Ščibrániovou  3-1, pak  ale  podlehla Látalové z Hodonína

2-3 a tím pro Vendulku sobotní turnaj skončil. Jsem však velice rád, že i za nepříznivého stavu 0-2 na sety s Látalovou dokázala ještě vyrovnat a podlehla soupeřce až v koncovce pátého setu.

 

NEJMLADŠÍ ŽACTVO

V neděli se hrála kategorie nejmladšího žactva (r. 2007 a mladší), kde jsme měli také dva zástupce. Vendulka Šichanová, jako vítězka posledního turnaje z Prahy a Honzik Škalda, který zatím sbírá zkušenosti z velkých turnajů.

Vendulka jako nasazená jednička bez zaváhání postoupila ze skupiny a v závěrečných bojích postupně vyřadila Horníkovou 3-0, Polákovou 3-1, a o postup do finále 3-2, Antošovou. Finále se Ščibrániovou Vendulka zvládla bez zaváhání a mohla se tak těšit z druhého vítězství ze dvou turnajů republikové série.

Jsem moc rád, že se Vendulce podařilo obhájit první místo, a myslím, že zaslouženě. Poctivě trénuje a snaží se co může, s ohledem na její věk, poslouchat a následně realizovat rady trenéra. Stříbrná medaile ze čtyřhry s Bárou Antošovou byla pro Vendulku krásnou tečkou za tímto turnajem.

Honzik Škalda bohužel nepostoupil ze skupiny, ale v soutěži poražených se rozehrál a po výhře nad Králem 3-0, Jamným 3-0, a Bártou, také 3-0, si připsal cenné body za finále útěchy. Tam prohrál s Rekem ze Slavoje Praha. Honzik hraje na svůj věk moc hezky, a výsledky se jistě brzy dostaví.

Za kategorii mladšího a nejmladšího žactva trenér

                                                                                                                              Břetislav Štieber


Kategorie: Turnaje 2017-18
Zveřejněno 11. září 2017

Republikový turnaj - Praha

V sobotu 9. a v neděli 10. září se naplno rozjel „kolotoč“ bodovacích turnajů ČR mládeže pro sezonu 2017/2018. První série se konala v Praze ve sportovní hale Jedenáctka VS /Dorost a Starší žactvo/ a ve sportovní hale na Jižním Městě /mladší a nejmladší žactvo/.

 

DOROST

            Z našeho oddílu se zúčastnili turnaje Eliška Koďousková, Lucie Bačinová, Denisa Macurová, Diana Grimerová a Vojta Viesner. Všichni hráli turnaj kategorie  B – 1.stupeň skupina po 3, postup si zajistí první a druhý ve skupině a druhý stupeň se již hraje k.o. systémem.

   Eliška zvládla skupinu bez většího zaváhání a v prvním kole 2.stupně porazila s přehledem Pazderovou /SK České Budějovice/. V dalším kole ji čekala o poznání silnější soupeřka Marešová /SK Domažlice/. Eliška bojovala, ale bohužel ji třikrát utekla koncovka setu a odešla poražena. Obsadila 9-16. místo, potrvdila co jsem od ní očekávala a doufám, že pro ni bude výsledek povzbuzením do dalšího tréninku a zlepšení.

   Lucka hraje kategorii dorostu prvním rokem a bude sbírat cenné zkušenosti. Ve skupině bohužel prohrála oba svoje zápasy a do dalších bojů nepostoupila. I když se jedná o kategorii pro Lucku „novou“ věřila jsem ji na postup ze skupiny, myslím, že v jejich silách to je, ale musí výrazně přidat v herním projevu.

   Denisa měla na postup ze skupiny. Nejprve porazila hráčku papírově silnější, po dobrém a bojovném výkonu, ale pak bohužel prohrála druhý zápas a protože měla horší poměr setů nepostoupila. Předvedla bojovný výkon, ale je potřeba se vyvarovat zbytečných jednoduchých chyb.

   Diana hraje kategorii dorostu prvním rokem stejně jako Lucka.  Oba své zápasy prohrála 2:3 a nepostoupila. Zejména zápas proti Marešové, kde měla na dosah vítězství ukázal, že je schopná předvést kvalitní hru s „materiálem“. Je však potřeba soustředit se po celý zápas a vyvarovat se podobně jako u Denisy, zbytečných jednoduchých chyb.

   Vojta Viesner ve skupině nejprve prohrál, ale druhý zápas zvládl bez větších problémů a postupil do dalších bojů..V prvním kole druhého stupně porazil po dobrém výkonu hráče Trgo /SK Cheb/. V dalším kole na něj čekal kvalitní soupeř Stach. Vojta bojoval, ale soupeř si zkušeně pohlídal koncovky setů a tak odešel poražen.

 

STARŠI ŽACTVO

      Turnaje se zúčastnili dívky ve stejném složení jako v sobotu v kategorii dorostu, doplněné o Adélku Sazimovou a Kačku Ducháčovou. Systém turnaje je stejný jako u dorostu, skupiny v turnaji kat. A po 4 z nichž postupují první a druhý, turnaj kat. B skupina po 3, dále pak druhý stupeň k.o systémem.

Eliška hrála turnaj kategorie A, porazila nejprve Károvou, pak sice prohrála se Somerovou, ale po velmi dobrém a taktickém výkonu porazila Březinovou a postoupila do dalších bojů. Ve druhém stupni změřila síly s Hnojskou. Utekly ji koncovky prvního a druhého setu. Pak sice dokázala srovnat na 2:2, ale v pátém setu si vybrala „slabší“ chvilku a prohrála 2:3, čímž pro ni turnaj skončil. V této kategorii očekávám od Elišky lepší umístění než předvedla na tomto turnaji. Doufám a věřím, že její výkon půjde „nahoru“ vzhledem k její tréninkové píly.

Lucka hrála turnaj kategorie A stejně jako Eliška. Bohužel se Lucce nepodařilo zvítězit ani v jednom zápase ve skupině a tak hrála soutěž útěchy. Prohrála hned v prvním kole a turnaj pro ní skončil. U Lucky postrádám celkový herní projev - větší bojovnost, chuť a sílu chtít vyhrát, dodržování taktických  rad a pokynu trenéra.

Denisa hrála turnaj kategorie B. Celkem s přehledem vyhrála skupinu a postoupila do dalších bojů. V druhém stupni změřila síly s Cmíralovou. Bojovala, ale koncovky setů patřili soupeřce a tak odešla poražena 1:3 a turnaj po ní skončil.

Diana hrála turnaj kategorie B. Postoupila z druhého místa ve skupině. Ve druhém stupni porazila těsně 3:2 Jungwirtovou a pak bohužel prohrála opět 2:3 s Cmíralovou. Dianu chválím za bojovnost a doufám, že na příštím turnaji opět potrápí soupeřky se svým „materiálem“.

Kačka hrála také turnaj kat.B. Bez problémů postoupila ze skupiny. Ve druhém stupni porazila Provaznikovu, v dalším kole ale prohrála 1:3 s Botkovou.  Věřím, že výsledek ji povzbudí do dalších turnajů..

Adélka v kategorii starších bude sbírat především cenné zkušenosti. Ve skupině se jí nepodařilo zvítězit ani v jednom zápase, přesto si myslím, že její výkon nebyl špatný.

                                                                       Za kategorie dorostu a staršího žactva trenérka Andrea Macurová

           

MLADŠÍ ŽACTVO

            Tuto sezonu budeme mezi mladšími žákyněmi vkládat naděje do dvojice Adélka Sazimová a Vendulka Šichanová.

Adélka v sobotu po výhře nad Šilarovou z Lanškrouna 3:0,  Ďulákovou 3:1 a prohře 0:3 s Pisárovou, postoupila ze skupiny z druhého místa. Bohužel v prvním kole vyřazovací části prohrála s Jaroňovou 2:3 a tak celkové umístění 9-16. místo neodpovídá Adélčiným možnostem.

Vendulka je ještě nejmladší žákyně a po dvou smolně prohraných zápasech /2:3/ se Strakovou a Jungwirtovou nepostoupila. Hrála soutěž útěchy, ve které došla až do finále. Tam bohužel opět prohrála v pěti setech s Látalovou. Celkové 18.místo, ale není pro začátek sezony vzhledem k její absenci tréninku o prázdninách, špatný výsledek.

Adélka ale přece vybojovala medaili – druhé místo ve čtyřhře je skvělým výsledkem.

Finále: Bártová, Botková (TJ Sokol Hradec Králové 2, AŠ Mladá Boleslav) – Ďuláková, A. Sazimová (KST Zlín, SK Dobré) 3:1 (5,-5,6,7).

 

NEJMLADŠÍ ŽACTVO – nejlepší na konec !!!

V neděli se hrála kategorie nejmladších, kde jsme měli dva zástupce.  Honzík Škalda si vybral nováčkovskou daň a při velké nervozitě nepostoupil ze skupiny. V soutěži útěchy se ale uvolnil a došel až do semifinále. Pevně věřím, že na příštím turnaji to bude již mnohem lepší.

Vendulka jako nasazená čtyřka, bez ztráty setu postoupila do závěrečných bojů. V prvním kole po lehkém zaváhání porazila Kupčíkovou 3:1 a ve čtvrfinále na ni čekala Najmanová z Lanškrouna. Po vyrovnaném zápase se nakonec štěstí přiklonilo k Vendulce. Další soupeřkou byla Ščibraniová, nasazená jednička. Soustředěným a ukázněným výkonem houževnatou soupeřku Vendulka dokázala porazit opět 3:2 a mohla se těšit na své první finále. Jaroňová jako nasazená dvojka byla sice favoritkou a po vedení 2:0 na sety tomu vše nasvědčovalo, ale Vendulka je bojovnice. Dokázala se uklidnit a po skvělém obratu zvítězila 3:2 a mohla se tak radovat z prvního vítězství na republikovém turnaji !!! Závěrem bych jí chtěl moc pochválit za dodržení stanovené taktiky a velkou bojovnost. 

Vendulka ale vybojovala ještě stříbrnou medaili ve čtyřhře, čímž potvrdila dobou formu.

 

Za kategorii mladšího a nejmladšího žactva trenér Břetislav Štieber


Kategorie: Turnaje 2017-18
Zveřejněno 28. srpen 2017

Satellite tour 2017

Od 13. do 20. 8. se uskutečnil tradiční seriál turnajů ve stolním tenise v Topolčanech, Havířově a Hluku. Hráčky SK Dobré se účastnily dvoudenních turnajů v Havířově a Hluku.

Za mladší žákyně nastoupila Adéla Sazimová (2006). Za starší žákyně nastoupila Kateřina Ducháčová (2004), Diana Grimmerová (2004), Lucie Bačinová (2004) a Eliška Koďousková (2003), za dorostenky Pavla Bačinová (2002).

Ve středu 16. srpna se hrál turnaj jednotlivců v Havířově. Ze skupin postoupila jen Grimmerová a Koďousková. Ve II. stupni ale Grimmerovou vyřadila Vasilenka z Běloruska a Koďouskovou pozdější vítězka turnaje starších žákyň Kanunnikova z Ukrajiny.

Ve čtvrtek 17. srpna se hrál turnaj družstev. Tříčlenné družstvo je tvořeno mladší, starší žákyní a dorostenkou. Byly postaveny 3 týmy (A, B, C), ale ani jeden z týmů bohužel nepostoupil ze skupiny.

V pátek byl odpočinkový den, přejíždělo se na jižní Moravu do Hluku.

V sobotu 19. srpna se opět hrál turnaj jednotlivců. Sazimová postupuje jako první ze skupiny. Bačinová Lucie a Koďousková postupují jako druhé ze skupiny. Čekáme na II. stupeň. Sazimová je nasazená a v dalším zápase prohrává s hráčkou ze Slovenska. Bačinovou Lucii poráží Chorvátová z STK Rybník, Koďouskovou vyřazuje ve vyrovnaném zápase Višňovská Nina z TTC Nové Zámky (tuto hráčku Koďousková v neděli porazí 3:0!). Škoda, tím pro nás tento hrací den končí.

V neděli 20. srpna vstáváme do deštivého rána. Už v noci nám došlo, že spíme na jižní Moravě. Je tu teplo i v noci. Čeká nás soutěž družstev. Tým SK Dobré A tvoří mladší žákyně Sazimová, starší žákyně Koďousková a dorostenka Bačinová Pavla. V SK Dobré B je za mladší hráčka z Běloruska Sivak, za starší Ducháčová a do třetice Bačinová Lucie. Grimmerová Diana doplňuje tým TJ Sokol Jaroměř-Josefov.

SK Dobré A má ve skupině Bělorusko, TTC Nové Zámky a Vsetín mix. Je tady krásně vidět, že stolní tenis je zároveň individuálním a kolektivním sportem. Každá hráčka bojuje za sebe, ale pro tým. Po jednotlivých setech si hráčky plácnou rukama, navzájem se povzbuzují. Mezi týmy se přemísťuje trenér a radí, kde je to potřeba. Atmosféra je napnutá, vzduch vydýchaný, otvíráme dokořán všechna okna. Je tu méně lidí než včera (jak hráčů, tak těch okolo nich). Je tu hodně tatínků hráčů a hráček, někteří jsou v roli trenérů, někteří v roli řidičů (a samozřejmě rodičů). Maminek je tu málo. SK Dobré A má za sebou odehranou čtyřčlennou skupinu. Se dvěma prohrami a jednou výhrou je na 3. místě ve skupině a dál nepostupuje. Turnaj pro nás končí. Ani dalším našim týmům se nepodařilo postoupit. Tak snad příště to bude lepší.

Blanka Koďousková