Krajské přebory družstev mladšího žactva, Broumov

palka

Poslední letošní Krajské přebory družstev se odehrály v Broumově.

     Náš klub reprezentovala tři družstva. Dvě dvojice dívek a jedno tříčlenné chlapců. V obou kategoriích jsme chtěli útočit na metu nejvyšší. Systém turnaje mezi chlapci tvořily dvě tříčlenné skupiny, z kterých dvě nejúspěšnější družstva postoupila do finálové. V ní se střetla každý s každým, když se vzájemné zápasy ze základních skupin započítávaly. V dívkách byla jedna skupina pětičlenná.

Dívky ,,A“ Bačinová Pavla, Bačinová Lucie ,,B“ Macurová Denisa, Grimmerová Diana

V dívkách jsme měli dvě družstva a chtěli se porvat o medaile. Na tomto turnaji startovaly kromě Pavly Bačinové věkem ještě nejmadší žákyně, které nemají zkušenosti z velkých turnajů. Svým vystupováním a kvalitní hrou však věkové rozdíly smazaly. Předváděly útočný stolní tenis a za to zaslouží pochvalu. Na Titul to letos ještě nestačilo, ale při tréninkovém úsilí to příští rok klapne a své konkurentky naše naděje převálcují. ,,A“ družstvo získalo bronzové medaile a ,,B“ družstvo skončilo na čtvrtém místě.

Chlapci ,,A“ Rašek Patrik, Viesner Vojtěch, Michl Jakub

V chlapcích k nám byl los nemilosrdný. Do základní skupiny jsme dostali Tatran Hostinné ,,A“ a Sokol Hradec Králové ,,B“. Již od prvního míčku tedy museli naši hráči hrát naplno bez možnosti zaváhání. V prvním utkání proti Sokolu HK ,,B“ jsme byli lepší a po zásluze vyhráli 4-1. V druhém duelu proti áčku Hostinného doberáci ukázali bojovné srdce. Chtěli uspět a to je vedlo k dalšímu úspěchu. Zvítězili jsme opět 4-1 a probojovali se do finálové skupiny.

V ní jsme měli za soupeře Tatran Hostinné ,,B“ a Sokol HK ,,A“. Pokud jsme chtěli titul, museli jsme uspět v obou bojích. S béčkem Hostinného jsme uspěli bez potíží a tak nás čekal zápas dne o vše.

Sokol HK ,,A“ a SK Dobré, vrchol Krajských přeborů. Boj o každý míček, chuť být nejlepší. Naše jednička Patrik Rašek zvládnul obě dvouhry na výbornou, sekundoval mu Vojtěch Viesner a když se bodem přidal výhrou nad Lebedou i Jakub Michl, bylo dobojováno. Výhra 4-1 a my se po zásluze získáváme Titul Krajského přeborníka!!!!

Kluci po celé trvání turnaje předváděli vynikající stolní tenis a za Titulem si šli od prvního míčku. Bojovali a to se jim vyplatilo. Upřímná radost všech zúčastněných byla odměnou za sportovní výkony doberských stolních tenistů.

Je to historický zápis pro oddíl – téměř každý rok z posledních 10ti vyhrávají krajské tituly děvčata, toto je ale poprvé co pro oddíl vybojovali titul v družstvech také chlapci. Že by nová doba?

 

Автор :