Extraliga žen 2013-14

palka

Čtvrtfinále play off mezi SK Dobré a SVS Hradec Králové dospělo ke třetímu rozhodujícímu utkání.

       V doberské herně se v neděli od 10 hodin rozehrálo drama č. 3. Alespoň tomu tak mělo být podle předpokladů. Nervozita byla cítit ve vzduchu v obou táborech mezi hráčkami ale i mezi diváky. Znovu se sešla velmi kvalitní návštěva – 44 diváků !!!

 

SK Dobré ,,A“ - SVS Hradec Králové „A“ 5 : 1

                                Jednotlivé výsledky:

 

č. Hráči poř. oddílu            Hráči host. oddílu       Výsledek hry   Sady

 

1. Rozínková Daniela         Truksová Lucia          10   9   9          3 0

 

2. Pelcmanová Ivana          Jakubcová Hana         -6   2   5   5     3 1

 

3. Konečná Aneta             Stachová Olesja            9 -5  -9  -8    1 3

 

4. Pelcmanová Ivana         Truksová Lucia            -8   8  10  4     3 1

 

5. Rozínková Daniela        Stachová Olesja             7   9  12        3 0

 

6. Konečná Aneta            Jakubcová Hana            5 10 -10   3   3 1

 

Utkání začalo v 10 hodin a pořadí zápasů bylo stejné jako v pátek. Už po prvních výměnách úvodních dvouher bylo vidět, že domácí hráčky se na úvod utkání připravily pečlivě a snaží se soustředěně dodržovat taktiku dohodnutou s trenérem Šplíchalem. Daniela Rozínková tentokrát nenechala dojít zápas s Truksovou až do pátého setu jako v obou předchozích duelech a zvládla koncovky hned prvních tří. Ivana Pelcmanová sice úvodní set s Jakubcovou prohrála, pak ale výrazně zpřesnila hru a další tři sety už byly jednoznačnou záležitostí. I vítězky třetí a čtvrté dvouhry byly stejné jako v pátek. Aneta Konečná nenašla recept na hru Stachové, která tak snížila na stav 2-1 pro domácí. Do dvoubodového vedení „fialky“ znovu vrátila Pelcmanová výhrou nad Truksovou. Stejně jako s Jakubcovou i tentokrát Ivana prohrála první set, ale stejně jako před pár minutami s Jakubcovou ovládla přesvědčivě další tři.

 

Páteční utkání se rozhodovalo v následujících dvou zápasech. Duely Konečné s Jakubcovou a Rozínkové se Stachovou rozhodly i dnes. Přestože začaly souběžně, dříve dohrála Aneta Konečná. Byl na ní sice patrný stín páteční nečekané prohry, jen na chvíli ale poskytla soupeřce šanci na zvrat. To když ve třetím setu za stavu 2:0 a 10:7 zkazila podání a v dalších výměnách pasivně čekala na chybu soupeřky která nepřišla. Nezpanikařila a čtvrtý set už jednoznačně ovládla. Stolní tenis nejvyšší úrovně se hrál na vedlejším stole. Daniela Rozínková rozehrála duel s hradeckou jedničkou stejně jako oba předchozí – sebevědomě se pouštěla do útočných výměn z obou stran a přesně je zakončovala. Tentokrát ale minimálně chybovala a hlavně se nenechala rozptýlit svérázným chováním Stachové. Ta zkoušela všechno možné, od diskusí s rozhodčími a diváky až po zdržování hry. Daniela ale byla ve výměnách jednoznačně úspěšnější, nebyla pasivní, sama rozehrávala a nepolevila v koncentraci ani v koncovce třetího setu. V ní měla za stavu 10-6 čtyři mečboly. Stachová srovnala, ale po odvážném útoku si Daniela vybojovala pátý. Stachová znovu srovnala, Daniela opět rozehrála výměnu, která se v koncovkách často nevidí a opět šla do vedení. Ještě jednou se Stachové podařilo srovnat, ale v dalších dvou výměnách, poprvé z bekhendu a vítězný z forhendu si Daniela zaslouženě řekla o titul nejlepší hráčky dne. Dvě výhry bez ztráty setu s hráčkami v dlouhodobé úspěšnosti lepšími a ještě v nejdůležitějším utkání sezony to zaslouží obrovské ovace. A přítomní diváci to také náležitě ocenili. Ještě dlouho po posledním míčku aplaudovali ve stoje jí, ale také Ivaně Pelcmanové s Anetou Konečnou.

 

Extraligové družstvo SK Dobré je semifinále soutěže, je nejlepší ze všech českých týmů a dostane možnost bojovat s favorizovaným Hodonínem o finále.

 

 

 

Автор :