Republikové bodovací turnaje mládeže: Havířov, Ostrava

Sobota 10. 10. 2015 a Neděle 11. 10. 2015

Druhý turnaj ze seriálu celorepublikových bodovacích turnajů se tradičně konal na severu Moravy. Města Havířov a Ostrava přivítala několik desítek stolních tenistů, kteří byli odhodláni porvat se o cenné kovy a další vynikající individuální výsledky. Náš klub vyslal na tuto akci měsíce vícero nadějí, kterým se na turnaji dařilo. Vyzdvihnout musím zejména dvě jména. Tím prvním je Pavla Bačinová, tím druhým pak Ivan Sivák. Čtěte dále a dozajista se dozvíte důvod mé chvály.

Starší žactvo

( Bačinová Pavla, Bačinová Lucie, Koďousková Eliška )

Ve starším žactvu dominovala Pavla Bačinová. Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci se podruhé za sebou probojovala mezi nejlepších 16 hráček turnaje. Vzhledem k jejímu postavení na samotném začátku sezóny (21. hráčka žebříčku ČR) se již samotný postup počítá jako velký úspěch. A Pavla ještě přidala něco navíc. Oproti 1.turnaji v Praze dokázala být v jednom zápase proti Hnojské (KST Klatovy) úspěšná a tak i přes dvě následné porážky obsadila vynikající 9. -12. místo. To je zlepšení oproti úvodu sezóny téměř o 10 míst!!! Pavla má po dvou turnajích skvělé výsledky ( 13. - 16. místo a 9. - 12. místo ) a pokud se ji zadaří i na posledním turnaji podzimní části, může konkurovat těm nejlepším hráčkám v ČR. A to je v této kategorii prvním rokem. A důvod úspěchu??? Samotná hráčka!!! 120% tréninková morálka a 80 - 90 % prodaného hráčského umu!!! To jsou fakta jejího neustávajícího zlepšování. A co je na tom to vůbec nejvíce pozitivní i pro ostatní hráče??? Pavla dokázala, že i s menším sportovním talentem se dají dělat velké věci!!!

V této věkové kategorii startovala ještě dvě děvčata, sestra Pavly Lucie Bačinová a Eliška Koďousková. Věkem mladší žákyně rozhodně hráčsky nezklamaly a v útěše si na svoje konto připsaly každá jednu výhru. A to se také počítá.

Mladší žactvo

( Michl Jakub, Sivák Ivan, Bačinová Lucie, Koďousková Eliška, Macurová Denisa, Ducháčová Kateřina, Grimmerová Diana )

V mladším žactvu se našim stolním tenistům také dařilo. Nejvíce pak Elišce Koďouskové. Ta se zcela zaslouženě dostala z dosti obtížné kvalifikace mezi nejlepších 16 hráček. A ještě k tomu přidala další cenný výsledek. Porazila Žižkovskou Rebeku (Sokol Plzeň). Bohužel ji ani to na třetí místo ve skupině nestačilo. Na sety skončila čtvrtá s konečným výsledkem (13. - 16. místo).  Další více než dobré umístění vybojovala Lucie Bačinová. Ve finálovém ,,B” pavouku porazila ve čtvrtfinále Segetovou (Sokol Děhylov), poté již v semifinále nestačila na Březinovou (SK Frýdlant). Konečné 19. - 20. místo by ji mělo zaručit start na ŽT (žebříčkovém turnaji). A do třetice všeho úspěšného. Diana Grimmerová se stejně jako Lucka dostala do ,,B” finále. V něm ji stopku vystavila v prvním kole Marešová (Domažlice). Diana se na úvod nové sezóny také značně prosazuje a je jen na ní, jak moc se bude chtít zlepšovat. Kateřina Ducháčová vyhrála jeden zápas v útěše, Denise Macurové turnaj nesedl. V chlapcích se Jakub Michl probojoval v útěše do čtvrtfinále, což je pro něj slušný výsledek. A to nejpřekvapivější na závěr. Ivan Sivák porazil ve druhém kole útěchy Luboše Šorma (Sokol HK), což je v jeho věkové kategorii hráč číslo 2!!! na žebříčku ČR. Takového výsledku náš hráč již delší dobu nedosáhl a tímto Ivanovi gratuluji!!!

Nejmladší žactvo

(Sivák Ivan, Sivák Jakub, Sazimová Adéla, Hušková Lucie)

V nejmladší kategorii jsme dosáhli také velmi dobrých výsledků. Ivan Sivák a Adéla Sazimová postoupili ze svých kvalifikačních skupin. Dále pak na své soupeře nestačili. Jakub Sivák zvítězil v jednom zápase ve skupině a v útěše vypadl ve druhém kole. Lucie Hušková na svém druhém turnaji vybojovala výborné třetí místo v útěše.

"Druhý BTM je za námi. Výsledky a předvedenou hrou naše děti více než obstáli. Abychom neusnuli na vavřínech a chtěli k tomu příště zase něco přidat je potřeba neustále tvrdě pracovat.

A na úplný závěr nesmím zapomenout poděkovat svým kolegům z trenérské branže. Paní Michaele Zemanové a panu Aleši Svitákovi za výborně odvedenou práci při kaučování dětí."