Mistrovství ČR dospělých a juniorů do 21 let 2014

palka

Vrcholná akce stolních tenistů v ČR se jako v posledních letech pravidelně neobešla bez hráček oddílu stolního tenisu Sportovního klubu Dobré.

  Do rekonstruované sportovní haly Lokomotivy Plzeň odjely členky extraligového áčka Aneta Konečná a Daniela Rozínková. Druhá jmenovaná nastoupila vedle soutěží žen také do ve dvouhře juniorek do 21 let.

  V pátek se nejprve hrála kvalifikace dvouhry žen. Aneta díky svému umístění na žebříčku ČR (13.místo) do ní nastoupit nemusela. Daniela je na žebříčku ČR žen na 21místě a kvalifikaci tak absolvovala. Celkem 55 žen se utkalo o 8 postupových míst, které jim umožní bojovat v hlavní soutěži mezi 24 hráčkami o mistrovský titul. V první části si bez ztráty setu poradila s Teleckou (Silůvky) a Slezákovou (Zlín). V rozhodujícím zápase ji los přidělil hráčku německého Lengenfeldu Lucii Drobnou. Ani v tomto zápase Daniela nezaváhala a po výhře 3-0 na sety se radovala z postupu.

  V podvečerních hodinách byla ještě zahájena soutěž ve dvouhře juniorek do 21 let. Jen 16 vybraných se K.O. systémem utkalo o titul. Daniela Rozínková si postup do čtvrtfinále vybojovala po soustředěném a kvalitním výkonu proti Hoškové (Slavoj Praha), kterou porazila 4-1. Tím byl páteční program Mistrovství ČR vyčerpán a hráčky i trenér Šplíchal se mohly odebrat k zaslouženému odpočinku.

  V sobotu dopoledne se nejprve hrálo první kolo dvouhry žen. Aneta Konečná potvrdila své žebříčkové umístění a s přehledem porazila 4-0 na sety Kamilu Sikorovou (Havířov). Daniela Rozínková nastoupila proti deváté nasazené Tomanové (Rödinghausen). Ve vyrovnaném zápase rozhodla koncovka pátého setu, který pro sebe těsně získala Tomanová a Daniela se po porážce 2-4 (4,-6,-13,9,-10,-8) se soutěží že rozloučila. Umístěním na 17–24 místě potvrdila svoje žebříčkové postavení. Pro Anetu Konečnou byl bohužel „konečnou“ zápas o postup mezi nejlepší osmičku. Podlehla ve čtyřech setech třetí hráčce republikového žebříčku Haně Matelové. I ona svým umístěním na 9.-16. místě potvrdila své žebříčkové umístění.

  Následně byly rozehrány také soutěže čtyřher a smíšených párů. Konečná s Rozínkovou podlehly 1-3 ve čtvrtfinále čtyřhry hodonínským Kmeťové s Kapounovou, které pak vybojovaly stříbrné medaile. Ve smíšené čtyřhře postoupil z prvního kola pár Rozínková, Němeček (El Niňo Praha) přes dvojici Sikorová, Holaň (Havířov, Ostrava), ale hned ve druhém se utkali s manželi Konečnými (Aneta hrála se svým mužem Tomášem, který je českým reprezentantem a na Mistrovství nakonec vyhrál titul ve dvouhře a čtyřhře mužů). Ve vzájemném souboji favorizovaní Koneční vyhráli 3-0. V dalším zápase o postup do semifinále ale podlehli Pěnkavové s Urbánkem.

  Sobotní odpoledne začalo zápasy o postup do semifinále ve dvouhře juniorek do 21 let. Daniela Rozínková se postavila nasazené trojce Dagmar Blaškové (Frýdlant n.O.). První tři sety byly v režii doberské hráčky a stav 3-0 vypadal velmi nadějně. Dvouhry se ale hrají na čtyři vítězné sety. Další set Blašková ovládla, ale od pátého se začalo odehrávat obrovské drama. Po vyrovnaném průběhu se Daniela dostala k prvnímu mečbolu za stavu 10-9, který ale soupeřka se štěstím odvrátila a set pak získala pro sebe. Stejně vyrovnaný byl také šestý set, který se navíc hrál hodně přes běžných jedenáct bodů. Daniela měla pět mečbolů, dva z nich odvrátila Blašková prasátkem. Druhé z nich, kdy se míček jen jemně dotkl hrany stolu znamenalo srovnání na 17-17 a Danielu zlomilo. Prohrála set 17-19. V rozhodujícím sedmém nezačala dobře ještě pod vlivem ztraceného náskoku a přestože bojovala až do konce, podlehla 7-11 a šťastnější soupeřka se radovala z postupu. Blašková v dalších dvou zápasech také vyhrála 4-3 na sety a vyhrála si tak mistrovský titul. Pro Danielu je 5-8 místo sice velmi dobrým výsledkem, ale ztracená šance na medaili bude ještě dlouho mrzet.

DVOUHRA MUŽŮ : Dmitrij Prokopcov (GV Hennebont) - Tomáš KONEČNÝ (TTS Carbo Koks Polonia Bytom) 2:4 (-5,-5,3,-9,5,-16)

ČTYŘHRA MUŽŮ : Tomáš KONEČNÝ, Tomáš TREGLER (TTS Carbo Koks Polonia, SF SKK El Niňo Praha) - Petr David, František Plaček (Post SV Mühlhausen, SV Brackwede) 3:2 (8,-7,-10,8,9).

DVOUHRA ŽEN : Iveta VACENOVSKÁ (Linec AG Froschberg) - Kateřina Pěnkavová (SKST Hodonín) 4:1 (4,5,-8,6,13).

ČTYŘHRA ŽEN : Kateřina PĚNKAVOVÁ, Aneta KUČEROVÁ (SKST Hodonín, MSK Břeclav) - Barbora Kapounová, Veronika Kmeťová (SKST Hodonín) 3:0 (9,7,2).

 

Автор :