Republikové bodovací turnaje mládeže kat. A* Neratovice, Vlašim, sezona 2013 -2014.

palka

Zlatá Kateřina Rozínková

  Neobvykle úspěšnou výpravu čtyř dorostenek přivezl v sobotu do Neratovic a také odkoučoval pan Židík. Poslední letošní „republika“ našim barvám vyšla nad pomyšlení a radost z dosažených výsledků nemůže zkalit ani absence nejužší reprezentační špičky.

Začátek dlouhého turnaje přitom nic mimořádného pro naše děvčata nenaznačoval. Ani los nebyl nijak mimořádně příznivý.

Kateřina Rozínková jako nasazená přímo do skupiny nejprve horko těžko udolala v pěti setech Matějovskou z Vlašimi, břeclavská Tušlová byla nad její síly a tak musela postup vydupat až v posledním zápase s Rusnákovou z Frýdlantu n.O. Ve finálovém play off už to ale bylo jenom lepší a lepší. Neuvěřitelně trpělivou a důslednou hrou nejdříve nedala šanci Markétě Ševčíkové z Dubňan, v taktickém a rychlém semifinále pak vyzrála nad nasazenou jedničkou Kamilou Sikorovou z Havířova. Finálový zápas proti Kláře Diblíkové ze Slavoje Praha byl vyrovnaný a obě hráčky se pravidelně střídaly v získávání setů. O jeden víc jich získala Kateřina a tak jsme mohli slavit nečekané republikové zlato ve dvouhře! Jako třešničku na dortu ještě Kačka přidala bronz ve čtyřhře. Byl to pro ni poslední republikový bodovací turnaj v kategorii dorostu a tudíž se rozloučila opravdu stylově!

Aneta Doucková dosud mezi juniorkami nezažila, jaké to je probojovat se do skupiny hlavní soutěže mezi nejlepších 16 a vyhnout se tak soutěži útěchy. Ani v Neratovicích to zpočátku nevypadalo moc nadějně. V prvním zápase kvalifikace ji dlouho trápila neznámá Allertová z Ústí n.L. a Aneta musela ve třetím setu dokonce odvracet mečbol. Zápas ale otočila, pražské Luňové následně nedala šanci a první letošní účast ve skupině byla realitou! Ani tam však nebyla jen do počtu a ke dvěma porážkám přidala ještě jedno vítězství. Konečné 9.-12. místo je skvělý úspěch!

Ani Monika Rozínková v turnaji dorostu mezi šestnácti nikdy nebyla, její kvalifikační los byl navíc jasně nejtěžší. Jestliže vítězství nad Sedláčkovou z Chrudimi v prvním zápase bylo cenné, následný skalp bývalé kadetské reprezentantky Denisy Hoškové z pražského Slavoje byla bomba! K postupu však potřebovala udělat ještě jeden krok, a ten Moniku už mnohokrát předtím zradil. Ne však v Neratovicích. Zelingrová z Vlašimi byla stejně jako obě předchozí soupeřky žebříčkově výše postavená, realita ale ani tentokrát neladila s papírovými předpoklady. Díky premiérové účasti ve skupině obsadila Monika konečné 13.-16. místo.

Nejmladší z našich Terezka Sazimová nedotáhla k vítězství nadějný náskok v prvním zápase kvalifikace proti Daňové z Frýdlantu n.O., cenné jsou však dva vítězné zápasy v útěše. I čtvrtá naše hráčka může poslední letošní republikový „bodovák“ považovat za úspěšný.

Jiří Rozínek

Starší žactvo ( Sazimová Terezie, Hejzlarová Lucie, Pleskotová Kateřina, Rašek Patrik )

Ve starším žactvu se nejvíce očekávalo od Terezie Sazimové. Los ji byl tentokráte nakloněn, protože se o přímý postup do skupiny střetla s mladší žákyní Pěnkavovou ( SKST Vlašim). Naši hráčku bohužel od samotného začátku turnaje svazovala nervozita a ta byla příčinou neúspěchu. V útěše se posléze probojovala až do finále, kde podlehla Sedláčkové (TJ Sokol Chrudim). Kateřina Pleskotová skončila ve čtvrtfinále útěchy. Lucie Hejzlarová a Patrik Rašek i přes patřičné nasazení do zápasů neuspěli.

Mladší žactvo ( Rašek Patrik, Viesner Vojtěch, Michl Jakub, Bačinová Pavla, Bačinová Lucie )

V mladším žactvu se nejvíce dařilo Patriku Raškovi, který se probojoval do třetího kola útěchy. Za zmínku stojí i výkony sester Bačinových, které odvedly své možné sportovní maximum a v útěše postoupily do druhého kola. Vojtěch Viesner a Jakub Michl na turnaji neobstáli.

Nejmladší žactvo ( Bačinová Lucie, Grimmerová Diana, Michl Jakub )

V nejmladší kategorii chtěli naši hráči navázat na úspěšné vystoupení z předešlého turnaje. To se podařilo Lucii Bačinové, která postoupila ze skupiny mezi nejlepší. V prvním kole pak nestačila na Lorencovou (Slavoj Praha). Diana Grimmerová a Denisa Macurová postoupily do čtvrtfinále útěchy. Jakubu Michlovi se turnaj nevydařil.

 

Автор :