Kontrolní turnaj ČR 2014 dorostu, Praha

palka

Před MČR jednotlivců se v Praze konal Kontrolní turnaj.

      Na tento turnaj se probojují jen ti nejlepší. Dvanáct hráčů a hráček včetně reprezentantů se utkali o prvenství. Systém turnaje tvořily dvě šestičlenné skupiny. Z nich postoupili první tři hráči mezi nejlepších šest, zbytek startovního pole se utkalo o konečné sedmé až dvanácté místo. Kateřina Rozínková mezi favority rozhodně nepatřila, každá výhra měla být cenná. Předpoklady se naplnily.

 

Kateřina Rozínková

 

      V první skupině měla za své soupeřky hráčky Kmeťovou (SKST Hodonín), Pěnkavovou a Keroušovou (SKST Vlašim), Petrovovou a Čechovou (SKST Havířov). Kateřina byla po většinu zápasů konkurence schopná, ale na výhru to nestačilo. Škoda výborně rozehraného zápasu s Pěnkavovou, které bylo třeba dotáhnout do vítězného konce. Nepodařilo se a Katka šla bez vítězství do druhé skupiny. V ní se vytáhla na Tušlovou (MSK Břeclav), kterou po zásluze porazila. V dalším boji proti Novotné (SKST Hodonín) byla naše hráčka lepší, ale ani tentokráte nadějné vedení 2-0 na sety nedokázala dotáhnout. Tato prohra naši hráčku zlomila a až do konce již radost z výhry nezaznamenala. Poslední dvanácté místo je kruté, ale ve sportu není slitování. Je potřeba si před vrcholem sezóny v podobě MČR vzít z nezdaru ponaučení a co nejlépe se připravit.

 

       Za zmínku stojí ještě jedna zajímavá skutečnost. Mezi účastníky souběžně hraného kontrolního turnaje nejlepších 12ti dorostenců byl také Vojtěch Rozínek. O dva roky mladší bratr Kateřiny, odchovanec doberského stolního tenisu, který již druhý rok hraje a trénuje v reprezentačním centru mládeže v Havířově. V historii určitě není mnoho takových případů, kdy v republikové špičce jedné kategorie má své zastoupení sourozenecká dvojice bratr a sestra. Vojtěch si vedl lépe, když obsadil 6.místo.

 

 

Автор :