Mistrovství ČR jednotlivců staršího žactva, Hluk 2014.

palka

Mistrovství ČR jednotlivců staršího žactva pro rok 2014.

Letošní první Mistrovství ČR jednotlivců se konalo ve sportovní hale v Hluku. Náš klub reprezentovala dvojice hráček Sazimová Terezie, Hejzlarová Lucie. Vzhledem k postavení obou hráček na žebříčku ČR by býval zisk nějaké medaile velkým překvapením. Nicméně o ta není na nejvýznemějším turnaji sezóny kolikráte nouze.

Do turnaje vstoupila v úvodní dvouhře nejprve Lucie Hejzlarová. Po vítězné pětisetové bitvě proti brněnské Záděrové postoupila mezi nejlepších 32 hráček. V dalším zápase proti favorizované Matějovské (SKST Vlašim) neměla Lucka šanci uspět. Soupeřka byla ve všech směrech lepší. Lucka pokračovala nadále v turnaji v kolech útěchy. V prvním přešla přes Chuchlovou (Litoměřice), v druhém pak nenašla účinou zbraň proti Daňové (SK Frýdlant). Ve dvouhře po velmi dobrých výkonech skončila na 25. – 32. místě.

Terezie Sazimová nastoupila ve své první dvouhře proti Bošinové (SKST Vlašim). Tento zápas byl pro Terezu nejdůležitějším v celém turnaji. Případný úspěch by znamenal úspěch, opak nezdar. Tereza si šla od prvního míčku za vítězstvím. Příkladným chováním, předvedenou hrou a vším co k zápasu patří, byla jednoznačnou vítězkou. Mohu říci, že tento zápas byl za celou sezónu ten nejpovedenější. Zaslouženým vítězstvím postoupila mezi nejlepších 16 hráček. Los ji přidělil hodonínskou Ilčíkovou. První dva sety se nesly v duchu sportovního štěstí Ilčíkové, která snad každý třetí míček dala Tereze prasátko. Ve třetím setu se hra vyrovnala a doberská hráčka začala být lepší. Set bohužel nedotáhla do konce. Nesložila zbraně a bojovala dál. Čtvrtý set ovládla stejně jako dvě třetiny pátého. V něm vedla již 7-2, ale náskok se ji nepodařilo zůročit. Po prohře 1-4 se nemusela za svůj výkon vůbec stydět. Hráčky z první desítky republikového žebříčku začínají mít z naší odchovankyně strach a je jen na Tereze, jakou cestou se bude chtít v budoucnu vydat. Bojovat o reprezentační dres se jen tak někomu nepodaří a promarnit takovou příležitost by byla veliká škoda.

Ve čtyřhře i smíšené čtyřhře bylo maximum druhé kolo. Zvláště mix Koldas (KST Zlín) -Sazimová (SK Dobré) pomýšlel ještě o trochu výše.

První letošní Mistrovství ČR mohu hodnotit jen kladně. Příkladné chování, dosažené výsledky byly odměnou hráčkám za celoroční tréninkové úsilí.