3. a 4. kolo Extraligy žen

Utkání 3. a 4. kola soutěže sehrály hráčky doberského áčka ve Vlašimi a v Praze. V prvním utkání remizovaly po dobrém výkonu, ale zároveň po neskutečném průběhu. V neděli pak opět remizovaly, když se jim ani napodruhé nepovedlo dotáhnout průěžné vedení v konečné vítězství.

-

Začátek utkání nijak nenasvědčoval, jak se v dalším průběhu bude vyvíjet. Daniela Rozínková bez potíží přehrála Keroušovou a vyrovnaný zápas Dagmar Blaškové s jedničkou domácích Polákovu se předpokládal.

Co ale bylo nakonec znakem celého utkání byl vývoj druhého zápasu, jeho průběh a výsledek. Dáša zaslouženě vedla 2-1 na sety, v dalším vyrovnaném průběhu však domácí hráčka překlopila výsledek na svou stranu vedle bojovnosti i s notnou dávkou štěstí v rozhodujících chvílích. Tak tomu pak bylo i v dalších zápasech. A pouze dvakrát Zdena a jednou Dagmar Blašková dokázala prolomit nepřízeň štěstěny. Domácím hráčkám se nedá upřít bojovnost, ale podpořena tentokrát byla skutečně nevídanou přízní okolností. Velice výmluvně o tom svědčí průběh závěrečné čtyřhry. Sestry Blaškovy přesvědčivě ovládly první dva sety. Ve třetím jim utekl začátek a ztrátu již dohnat nedokázaly. Celý čtvrtý set vedly až do stavu 9-6. Dvě prasátka, dva na náhodu zahrané údery domácího páru znamenaly nejen odvrácení jednoho mečbolu ale i vyrovnání stavu setů na 2-2. V pátém setu vedly fialky postupně 5-1 a 8-3 a zcela ovládaly výměny. A opět přišla chvíle pro obrat. Několik nechytatelných prasátek a pár útočných úderů vrácených ze situací kdy v předchozím průběhu nedokázaly domácí hráčky reagovat, obrátily jasný vývoj setu a zajistily konečnou remízu.

Doberským hráčkám se nedá vytknout, že ve chvílích průběžného vedení polevily nebo se lekly výhry. Dotáhnout alespoň jeden z dobře rozehraných, ale prohraných zápasů se jim nepodařilo. Statistika mluví jasně – z deseti zápasů se plných sedm hrálo na pět setů. Z deseti zápasů vedly 2-0 nebo 2-1 na sety v sedmi z nich, vyhrály ale jen čtyři.

-

Tři vybojované pětisetové výhry Daniely Rozínkové a dva body Zdeny Blaškové nestačily na celkové vítězství. Polovina zápasů byla na pět setů. Tentokrát si kopec smůly vybrala Dáša Blašková, když prohrála dva pětisetové zápasy.