Extraliga žen, 4. a 5. kolo

Další extraligová utkání sezony 2014-15 přivedlo do Dobrého týmy z jihu Moravy.

V pátek nováčka z Moravského Krumlova – Řeznovic, v sobotu pak jednoho ze dvou favoritů na mistrovský titul MSK Břeclav. Po domácí překvapivé a cenné remíze v krajském derby z Hradcem Králové a po postupu do finále Českého poháru právě přes nováčka z Řeznovic byla snaha domácích hráček uspět směřována hlavně na páteční podvečerní utkání. Bohužel hráčky nezopakovaly výhru z poháru a body si odvezl soupeř.

SK Dobré – MK Řeznovice 3 : 6

Body SK Dobré „A“ : Rozínková Daniela  1b.,  Pelcmanová Ivana 2b. , Rozínková Kateřina 0b.

Diváci : 12

Před nejnižší návštěvou za posledních pět let nedokázaly domácí hráčky uspět. Rozhodující se ukázal zápas Daniely Rozínkové s jedničkou soupeře Mikulcovou. Nepodařilo se jí dotáhnout do vítězného konce výborně rozehraný zápas kdy vedla 2:0 na sety a 7-4. Soupeřka si vzala timeout a podařilo se jí set otočit na 10-7. Daniela sice srovnala na 10-10 ale po dvou prasátkách set ztratila. Následně podlehla i v koncovkách obou dalších setů Porážka ji natolik poznamenala, že se nedokázala zkoncentrovat na okamžitě následující zápas s dvojkou soupeře Alexandrou Pelcmanovou, ve kterém podlehla ve třech setech. Její psychika dostala další ránu ve druhém setu. Když už se zdálo že se dostává do herní pohody, ve chvíli, kdy se jí podařilo málokdy vídané -  dotáhnout průběžný stav 0-9 na 10-10 dostala další prasátko a set zase ztratila. Výhra nad Kapounovou byla jen slabou náplastí a na lepší výsledek družstva už to nestačilo.

Ivana Pelcmanová jednoznačně přehrála svoji sestru hned v první dvouhře a druhý bod přidala po pětisetové bitvě s Kapounovo. Na Mikulcovou ale zbraň nenašla.

Kateřina Rozínková prohrála v koncovkách s Kapounovou a jeden set si připsala s Mikulcovou. V poslední dvouhře, v zápase o šanci družstva na remízu, ale po prvním vyhraném setu podlehla pocitu zodpovědnosti a zkušená soupeřka toho využila.

Diváci : 20

Sobotní utkání s favoritem začaly domácí hráčky nadějně. Bohužel jak Daniela Rozínková s rumunkou Dodeanovou tak i Pelcmanová s Kučerovou prohrály své úvodní dvouhry v pětisetových bitvách. Zkušené soupeřky si pak už vedení pohlídaly. Jedinou výhru zaznamenala Ivana Pelcmanová s Dodeanovou.

Jan Rozínek

Další výsledky víkendu a extraligová tabulka k 2.11.2014 :

5. kolo:
SKST Vlašim - Sokol Nusle Praha 4:6 (čtyřhry 0:1, body domácích: Keroušová Michaela 2:1, Poláková Veronika 2:1, Stará Kateřina 0:3, body hostů: Vondráková Markéta 1:2, Vajcová Kateřina 1:2, Radnicová Lenka 3:0), SK Frýdlant n. O. - SKST Hodonín 1:6 (body domácích: Rusnáková Markéta 0:2, Adámková Karin 1:2, Blašková Dagmar 0:2, body hostů: Harabaszová Lenka 1:1, Pěnkavová Kateřina 2:0, Ono Shiho 3:0), SKST Baník Havířov - KST Hluk MP Dream 4:6 (čtyřhry 0:1, body domácích: Sikorová Kamila 0:3, Petrovová Nikita 2:1, Čechová Kateřina 2:1, body hostů: Slezáková Stanislava 1:2, Vybíralová Monika 1:2, Nikitchanka Alina 3:0), SVS Hradec Králové - MSK Gumotex Břeclav 2:6 (body domácích: Truksová Lucia 0:2, Mynářová Karolína 1:2, Stachová Olesja 1:1, WO 0:1, body hostů: Kučerová Aneta 2:0, Dodean Andreia 0:2, Éllö Vivien 3:0, WO 1:0),

6. kolo:
SKST Baník Havířov - SKST Hodonín 0:6 (body domácích: Petrovová Nikita 0:2, Sikorová Kamila 0:2, Čechová Kateřina 0:2, body hostů: Pěnkavová Kateřina 2:0, Harabaszová Lenka 2:0, Ono Shiho 2:0), SK Frýdlant n. O. - KST Hluk MP Dream 6:3 (body domácích: Bartošová Hana 2:1, Blašková Dagmar 2:1, Adámková Karin 2:1, body hostů: Nikitchanka Alina 3:0, Slezáková Stanislava 0:3, Vybíralová Monika 0:3), SVS Hradec Králové - MK Řeznovice 6:3 (body domácích: Mynářová Karolína 3:0, Stachová Olesja 2:1, Truksová Lucia 1:2, body hostů: Pelcmanová Alexandra 0:3, Kapounová Barbora 1:2, Mikulcová Kristýna 2:1),