Extraliga žen 2013-14, semifinále soutěže

palka

Semifinále extraligy žen mezi SK Dobré a SKST Hodonín.

      

Po splnění předsezónního cíle a definitivním zajištění nejhůře čtvrtého místa v soutěži se hráčky elitního družstva vydaly do Hodonína na 1. utkání semifinále se záměrem pokusit se alespoň potrápit favorita. Skutečně vystrašit soupeře se jim sice nepodařilo, ale špatný dojem určitě nezanechaly. Odvážný výkon ovšem na zkušené profesionálky nestačil. Výhry v úvodních setech souběžně hraných prvních zápasů ukazovaly cestu ale domácí diváci je přičítali spíše pomalejšímu rozjezdu svých hvězd.

 

Že se jedná o vyvrcholení sezony bylo patrné z několika zajímavých skutečností. Na utkání bylo přítomno cca 40 diváků, čtyři novináři a fotografové a jeden televizní štáb. Dva rusky mluvící agenti sázkových kanceláří předávali informace o každé změně stavu přímo do svých center. Utkání řídili tři delegovaní rozhodčí.

 

 SKST Mart Hodonín „A“ – SK Dobré ,,A“    5 : 0

 

Ani v domácí odvetě se nezměnilo nic na průběhu jednotlivých zápasů. Výsledek je možná příliš krutý, protože v některých chvílích byly „fialky“ vyrovnaným soupeřem. Z patnácti prohraných setů bylo sedm, tedy skoro polovina, pouze nejtěsnějším poměrem o dva míčky. Je třeba ale přiznat kvality soupeřek, které prostě přidaly když potřebovaly.

 

 SK Dobré ,,A“   -   SKST Mart Hodonín „A“ 0 : 5

 

Pro doberské hráčky tímto utkáním skončila sezona. Čtvrté místo v ČR je výborným výsledkem a vzhledem k situaci v ženském stolním tenisu maximem možného. Přítomných 42 diváků to také ocenilo dlouhotrvajícím potleskem.

 

 

 

 

Автор :