Kategorie: Turnaje
Zveřejněno 14. duben 2015

Kontrolní turnaj mladšího žactva 2015

Před MČR jednotlivců se v Hradci Králové konal Kontrolní turnaj mladšího žactva. Na tento turnaj se nominuje nejlepších 12 hráčů a hráček žebříčku ČR na základě výsledků z předešlých celorepublikových akcí. Náš klub reprezentovala trochu překvapivě Pavla Bačinová. Ta se kvalifikovala ze 14.místa díky omluvenkám. Pro ni byla již samotná účast velkou poctou. V konkurenci lepších hráček však dokázala uspět a velmi překvapit.

V první skupině měla za své soupeřky hráčky Novákovou (Ústí nad Labem), Pěnkavovou (SKST Vlašim), Malíkovou (KST Hluk), Sommerovou (DDM Kotlářka Praha) a Hnojskou (TJ Klatovy).  V této skupině se Pavla zlepšovala zápas od zápasu. Samotné sety se většinou rozhodovaly až v koncovkách. Na výhru to však ještě nestačilo.

Se skóre 0-5 naše hráčka hrála skupinu o konečné 7. - 12. místo. V ní se již výsledkově prosadila a to hnedle dvakrát. Na její raketě zůstaly hráčky Růžičková (TJ Světlá nad Sázavou) a Cimrmanová (TSM Kladno).  Podlehla pouze Matoušové (TJ Hrádek).

              Konečné krásné 10. místo lze považovat za velký úspěch Pavly. Ta se výsledkově prosazuje již delší dobu a je tak vzácným příkladem svým mladším oddílovým kolegyním. Prokazuje, že touhou a velkou láskou ke sportu lze i při menším sportovním talentu dosáhnout velkých výsledků. Její velké sportovní srdce je tím nejlepším důkazem. Za vzornou reprezentaci ji tímto gratuluji.

Šplíchal Jan