Kategorie: Turnaje 2014-15
Zveřejněno 18. srpen 2015

Soustředění stolních tenistů klubů SK Dobré a TJ Tatran Hostinné, Prázova bouda 2015


 

Začátek letošní sezóny byl naplánován na začátek srpna, konkrétně soustředěním, které se konalo na doberské půdě. Do letní přípravy naskočili všichni Ti, kteří byli přítomni a nebyli odjeti s rodiči na dovolené. Jmenovitě za doberské naděje Bačinová Pavla, Bačinová Lucie, Koďousková Eliška, Macurová Denisa, Viesner Vojtěch a Málek Jiří. K nim se v náročném týdnu třikrát přidali bráškové Sivákovi a Adélka Sazimová.

 

Za Hostinné pak Matěj Hauschwitz, Jakub Valeš, David Vích, Michal Antoš,  Magdaléna Ráchel Švábová,  Anna Petružálková a Barbora Antošová. Trenérský tým byl složen dvojicí Jan Šplíchal a Jakub Voňka.  

 

       Ubytování a stravování bylo zajištěno nedaleko Dobrého na Prázově boudě, kde jsme našli útulné útočiště. Ve zdejší horské chatě bylo vše co jsme potřebovali, jídla byla chutná a ubytování ucházející. Svačiny včetně pitného režimu byly zajištěny za přispění pana Rozínka a jeho manželky v doberské hale.  Tímto jim za pomoc při přípravě soustřední děkuji.

          Program týdne byl naplánován tak, aby se stoupající únavou nedošlo ke svalovým zraněním jednotlivců. Každý den jsme chodili před snídaní na lehký výklus ca. 1 km. Po snídani jsme dojížděli na dopolední tréninky do zdejší tělocvičny. Podmínky pro fyzickou přípravu zde byli daleko lepší,než venku díky vysokým teplotám přesahujícím 35 stupňů.

 

Kondiční příprava trvala každý den 1,5 hodiny a byla zaměřena na rychlost a výbušnost včetně lehkého posilování.  Každý trénink byl zakončen řádným strečinkem.

 

          Na odpoledne byli naplánované dvě fáze zaměřené na technickou přípravu. Dvě hodiny byli hrací, zbytek byl zaměřen a nácvik obratnostních věcí a nácvik podání. Celkem 3,5 hodiny v odpoledním sledu bylo dostačujících a všichni děti byly viditelně unavené.

 

          V půli týdne jsme odpoledne namísto třetí fáze naplánovali výlet na Deštnou. Ve zdejším Kozím chlívku ( restaurace ) jsme se občerstvili a vrátili zpět na chatu.

 

        Celé soustředění se obešlo bez kázeňských prohřešků a bez vážnějších svalových problémů. Hráči na sobě tvrdě pracovali. Vynikající podmínky jim poskytla klimatizovaní herna.

 

         V trénování pokračujeme od pondělí od rána v naší hale.

 

                                                                 

                                                                                                                                 Jan Šplíchal

                                                           

                                                                 

 

      


Kategorie: Turnaje 2014-15
Zveřejněno 20. květen 2015

Mistrovství ČR jednotlivců dorostu 2015, Havířov


V pořadí druhé Mistrovství ČR jednotlivců se konalo na severu Moravy v metropoli stolního tenisu ve městě Havířov. Náš klub měl v nejstarší věkové kategorii dvojité zastoupení. Věkem ještě starší žákyně Terezie Sazimová chtěla navázat na svoje dobré vystoupení z předešlého víkendu, kde ve své kategorii obsadila 9. - 16. místo. Aneta Doucková v dorostenecké kategorii končí a přechází mezi dospělé. Chtěla se tak rozloučit s mládežnickým stolním tenisem co nejlépe.  

       

    Dorost  ( Doucková Aneta, Sazimová Terezie )

       Do turnaje vstoupila nejprve Tereza, ta měla na úvod lehčí soupeřku Kopfovou (Sokol Vrbno pod Pradědem). Roli favoritky zvládla a postoupila do dalšího kola. V něm se střetla se Slezákovou (KST Hluk). Po více než vyrovnaném boji byla naše hráčka kousek od překvapivé výhry. Bohužel se tak nestalo a po prohře 2-4 byla Terka nucena hrát útěchu. Aneta Doucková měla více než těžký los. Kadetskou reprezentantku Matějovskou (SKST Vlašim) si rozhodně nepřála. Obavy se naplnily, Aneta neměla příliš šancí a po prohře 0-4 pokračovala v turnaji také v útěše.

      V kolech útěchy se více dařilo zkušenější Douckové. Ta měla opět smůlu na los, když ji přidělil další vlašimskou hráčku Veroniku Bošinovou. Tentokráte byla lepší Aneta a po velmi dobrém výkonu postoupila do dalšího kola. V něm již byla nad její síly výše postavená hráčka žebříčku ČR Rusnáková (Frýdlant n. O.). Celkové umístění na 25.-32. místě zhruba odpovídá možnostem naší hráčky. Terezii Sazimové útěcha vůbec nevyšla a v prvním kole podlehla Jemelíkové (SK Frýdlant n. O.).

           V soutěží čtyřher nastoupil náš pár proti nebezpečné dvojici Matějovská - Polívková (obě SKST Vlašim). Po prvním skvěle odehraném setu nás ve druhém po vyrovnaném průběhu zařízla rozhodčí. Hnedle dvakrát v krátkém intervalu naši hráčce Anetě Douckové sebrala bod za špatně provedené podání bez předchozího napomenutí. Nikdy jsem to ještě na vrcholné akci nezažil. Tato skutečnost naše hráčky natolik rozhodila, že jsme v dalším průběhu neměli šanci na úspěch a podlehli jsme 1-3 na sety.

               Ve smíšené čtyřhře se našim párům také nevedlo a ve složení Fischer (Brno) - Doucková a Mokrejš (Sokol HK) - Sazimová svým soupeřům podlehli v prvním kole.

Druhé letošní Mistrovství ČR nám žádný lepší výsledek nepřinesl, Aneta na něm porazila výše nasazenou hráčku, což lze za úspěch považovat. Tereze šampionát nevyšel podle svých představ.

 

Šplíchal Jan

 


Kategorie: Turnaje 2014-15
Zveřejněno 15. květen 2015

Mistrovství ČR jednotlivců staršího žactva 2015, Liberec


Letošní první Mistrovství ČR jednotlivců se konalo ve sportovní hale v Liberci. Náš klub reprezentovala trojice hráčů Sazimová Terezie, Bačinová Pavla a Hušek Adam. Naděje na zisk medaile se vkládaly zejména do Terezy, nasazená na turnaji jako devátá hráčka. Pavla a Adam měli pozice jako nenasazení hráči velmi těžké.

       

    Starší žactvo (Terezie Sazimová, Pavla Bačinová, Adam Hušek)

 

         Do turnaje vstoupila v úvodní dvouhře nejprve Pavla Bačinová. A to ve velkém stylu. Přerovskou Véghovou doslova smetla 3-0 a postoupila do dalšího kola. Tam ji los přidělil Gabrielu Štěpánovou (Sokol Děhylov). Zápas se stal jednoznačnou záležitostí soupeřky. V soutěži útěchy pak zdolala nejprve Voženílkovou (Tesla Pardubice) a poté Jonášovou (Železný Brod). V obou zápasech předvedla naše hráčka výborné výkony. Ve třetím již byla nad její síly vlašimská Lajdová. Pavla tedy skončila na konečném hezkém 21. - 24. místě. Další z našich Adam Hušek na svém premiérovém MČR v prvním zápase neuspěl. V útěše pak podlehl Slavíčkovi (TTC Ústí nad Orlicí). Terezie Sazimová se protrápila přes druhé kolo (první kolo měla volné), ve třetím kole nastoupila proti vlašimské Polívkové. Tuto hráčku ještě nikdy neporazila a to platilo i tentokráte. Přes velmi vyrovnaný souboj odešla naše hráčka poražena. Konečné 9. - 16. místo odpovídá herním možnostem Terezy.

 

V soutěžích čtyřher a smíšených čtyřher se do druhého kola probojovaly všechny naše páry. Bačinová ve čtyřhře nastoupila po boku Němcové (Žďár nad Sázavou) a ve smíšené čtyřhře spolu s Gabrielem (Česká Lípa). Hušek měl za spoluhráče Mokrejše (Sokol HK) a v mixu Jiráskovou (Sokol HK). Sazimová vs Freivolt (Baník Havířov) pomýšlel výše, ale pár Růžička - Ševčíková ( ČSAD Hodonín) byl nad jejich síly. Nejdále do čtvrtfinále se pak probojovala čtyřhra Sazimová - Šedová (TTC Ústí nad Orlicí). V něm v boji o medaile podlehly páru Štěpánová (Sokol Děhylov) -Viktorínová (KST Zlín).           

 

První letošní Mistrovství ČR mohu hodnotit vcelku kladně. Přístup zejména Pavly Bačinové jako příkladné. Škoda jen nevyužité příležitosti v zisku medaily u Terezy.

 

Šplíchal Jan

 


Kategorie: Turnaje 2014-15
Zveřejněno 28. duben 2015

Oblastní TOP všech kategorií


Ke konci sezóny se tradičně konají oblastní TOPy, tedy turnaje, na které se probojují jen ti nejlepší hráči z Královehradeckého a Pardubického kraje. Ze šesti předchozích bodovacích turnajů se započítávají čtyři nejlepší výsledky a prvních 12 chlapců a 8 dívek si to pak v ,,turnaji pravdy” rozdají o celkové prvenství. Náš klub reprezentovala ve všech kategoriích hodně hráčů, někteří z nich dosáhli výborných výsledků.  

 

Dorost ( SAZIMOVÁ TEREZIE  1. MÍSTO, Hejzlarová Lucie )

 

            Při absenci naši nejlepší dorostenky Anety Douckové (nemoc) roli favoritky turnaje převzala její klubová spoluhráčka Terezie Sazimová. A role se zhostila jak se patří. Bez zaváhání porazila všechny své soupeřky a po zásluze ji patří 1. místo. Lucie Hejzlarová na turnaji střídala dobré okamžiky s těmi slabšími a nakonec obsadila slušné 6. místo.

 

Starší žactvo ( Hušek Adam, Viesner Vojtěch, BAČINOVÁ PAVLA 3. MÍSTO, Bačinová Lucie )

              

            V této věkové kategorii jsem záměrně omluvil Terezii Sazimovou, pro kterou by turnaj neměl po sportovní stránce žádný význam. Skvěle ji nahradila a výsledkově se prosadila Pavla Bačinová. V konkurenci starších dívek obsadila krásné třetí místo a i nadále navazuje na svoje výborné výsledky. Její mladší sestra skončila na sedmé příčce, ale vzhledem k věku ( ještě nejmladší žákyně !) sbírala na turnaji zkušenosti. Adamu Huškovi

turnaj nevyšel, jako první nasazený skončil až na šestém místě. Vojta Viesner obsadil konečné dvanácté místo.

 

Mladší žactvo ( Bačinová Lucie, Koďousková Eliška )

 

            Na tomto turnaji absentovala nejlepší hráčka Královehradeckého kraje Pavla Bačinová  (málo odehraných turnajů) a tak dostaly příležitost mladší kolegyně. Výsledkově rozhodně nezaostaly. Odehrály zde spousty kvalitních zápasů a konečné 4. místo Lucky a 6. místo Elišky lze považovat za větší úspěch obou.

 

Nejmladší žactvo  ( GRIMMEROVÁ DIANA 1. MÍSTO, Ducháčová Kateřina, Sazimová Adéla, Sivák Ivan )


   V nejmladším žactvu jsme opět kralovali a to i při neúčasti nejlepší hráčky Královehradeckého kraje Lucie Bačinové (málo odehraných turnajů). Svoji kolegyňku skvěle zastoupila Diana Grimmerová. Na turnaji zářila, hrála s velkým klidem a zcela zaslouženě zvítězila. I ostatní naděje odehráli skvělá utkání. Kateřina Ducháčová sahala po medaili, nakonec z toho bylo 4. místo, Adélka Sazimová skončila na hezkém 6. místě, Ivánek Sivák smolně na 9. místě ( jeden míček mu scházel k boji o 1. až 6. místo ). Sport je někdy krutý, ale zkušenosti jsou nenahraditelné.

 

 

 

Za vzornou reprezentaci chci tímto poděkovat jak hráčům, tak i jejich rodičům, kteří své ratolesti ve sportovním klání značně podporují a mají za to u mě hluboký obdiv. Ti nejlepší mají před sebou vrchol sezóny v podobě MČR jednotlivců. Kvalitně se na tento turnaj připravíme a uděláme maximum pro to, abychom ve více než těžké konkurenci řádně obstáli.

                                                                                                                                 Šplíchal Jan